سنبله 27, 1396 08:42 Asia/Kabul
  • رئیس جمهوری اسلامی ایران در نیویورک
    رئیس جمهوری اسلامی ایران در نیویورک

رئیس جمهوری اسلامی ایران در نیویورک گفت ، استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است .

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ؛" حسن روحانی" عصر روز یک شنبه در بدو ورود به فرودگاه جان‌ اف کندی نیویورک در جمع خبرنگاران افزود، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند استراتژی ایران تعامل گسترده با جهان است و این استراتژی را در مجامع بین المللی به راحتی می توان اجرایی و عملیاتی کرد.

روحانی افزود ، هدف از این سفر، شرکت در اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل و رساندن صدای ملت بزرگ ایران به گوش جهانیان و همچنین تشریح شرایط دشوار منطقه است.

"حسن روحانی "خاطر نشان کرد ، امروز شاهد شرایط دشواری بویژه در ارتباط با مظلومان مسلمان روهینگیا در میانمار هستیم .

رئیبس جمهوری اسلامی ایران  در این سفر، ضمن سخنرانی در جمع سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل ، آخرین مواضع ایران را  در خصوص مهمترین مسایل منطقه ای و بین المللی و همچنین وضعیت اندوهبار مسلمانان میانمار تشریح می کند.

روحانی همچنین با دبیر کل سازمان ملل  و تعدادی از سران کشورهای حاضر در حاشیه مجمع عمومی دیدار و در خصوص مسایل دو جانبه و بین المللی گفتگو می‌کند.

دیدار صمیمی با نخبگان و ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار با علمای دینی و رهبران جوامع اسلامی آمریکا، نشست و گفتگو با نخبگان سیاست خارجی و روسای اندیشکده‌های فکری در آمریکا، گفتگو با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های بین‌المللی و مطبوعات، از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری اسلامی ایران  در سفر به نیویورک است.

مجمع عمومی سازمان ملل از 28 سنبله آغاز و تا سوم میزان ادامه خواهد داشت.


 

کلیدواژه