میزان 16, 1396 14:09 Asia/Kabul
  • رتبه اول ایران در مبارزه با مواد مخدر و رتبه دوم در مبارزه با قاچاق کالا
    رتبه اول ایران در مبارزه با مواد مخدر و رتبه دوم در مبارزه با قاچاق کالا

گمرک ایران اعلام کرد: براساس رتبه‌بندی جدید دفتر اطلاعات منطقه‌ای سازمان جهانی گمرک (RILO)، «گمرک ایران» رتبه اول جهان را در مبارزه با مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با قاچاق کالا کسب کرده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری صدا و سیما؛ گمرک ایران اعلام کرد: سازمان جهانی گمرک در رتبه‌بندی جدید خود عملکرد گمرکات جهان را در 9 از سال 2017 بررسی کرده که بر اساس آن،  گمرک ایران موفق شده در این مدت 288 مورد عملیات کشف مواد مخدر را با موفقیت انجام دهد که در مقایسه با سایر گمرکات بالاترین امتیاز را کسب کرده و بهترین عملکرد را داشته است.

بر اساس بررسی آخرین عملکرد گمرکات کشورها در مبارزه و کشف انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، قرص‌های مخدر و روان گردان‌ها، گمرک ایران رتبه دوم را کسب کرده است.

عملکرد گمرک ایران در سال 2017 نیز در بخش روش‌های مبارزه با قاچاق سوخت، گونه‌های در حال انقراض، جرایم زیست محیطی، قاچاق دارو و کالاهای تقلبی ارزیابی شده است.

بر اساس ارزیابی کارشناسان سازمان جهانی گمرک، گمرک ایران توانسته است پروژه گمرک الکترونیک را با موفقیت پیاده‌سازی کند که نقش مهمی در مبارزه با قاچاق و تخلفات ایفاء کرده است.

 

کلیدواژه