میزان 26, 1396 09:21 Asia/Kabul
  • روحانی: متحدان سنتی آمریکا و سایر کشورهای جهان در کنار «برجام» و ایران ماندند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عکس‌العمل جامعه جهانی به سخنان ضد ایرانی رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: متحدان سنتی آمریکا و سایر کشورهای جهان صراحتاً در کنار ایران و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ماندند.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر سه‌‌‌شنبه در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تبلیغات سنگین دولت آمریکا و لابی صهیونیستی مبنی بر اعلام استراتژی جدید و برنامه اجرایی آن در برابر ایران گفت: رئیس جمهوری آمریکا چیزی جز تکرار اتهامات بی‌اساس و ادعاهای کهنه نداشت و وحدت داخلی ایران و حمایت یکپارچه جهانی از برجام و همکاری با ایران، مسوولان سیاسی دولت آمریکا را به عقب‌نشینی و بازنگری سیاست‌ها مجبور خواهد کرد.

روحانی به مخالفت‌ و دشمنی‌های آمریکا با ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اشاره کرد و افزود: اینگونه سخنان سخیف و نادرست درباره ملت ایران از سوی رئیسان جمهوری آمریکا بی‌سابقه است و قبل از هر چیز نشانه اختلافات و مشروعیت نداشتن داخلی آنها و نگرانی واشنگتن از افزایش قدرت منطقه‌ای و نقش فزاینده تهران در مناسبات بین‌المللی است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران، تظاهر به عهدشکنی توسط رئیسان جمهوری آمریکا را نیز بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: لغو تعهدات ملی و دولت قبلی آمریکا مانند بیمه اجتماعی و لغو تعهدات دوجانبه و بین‌المللی مثل پیمان آب و هوایی پاریس، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و قراردادهای تجاری، دولت فعلی آمریکا را در مسیر انزوا و بی‌اعتباری قرار داده است.

روحانی همچنین اعتماد مردم ایران به نظام و دولت و امید آنان به آینده را بزرگترین سرمایه برای ایستادگی در برابر بدخواهی‌ها عنوان و تاکید کرد: سخنان اخیر ترامپ با آگاهی و ایستادگی مردم ایران بی‌اثر شد.

 

کلیدواژه