عقرب 06, 1396 08:38 Asia/Kabul
  •  رشد پنجاه درصدی مناسبات اقتصادی ایران و اندونزی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی گفت: حجم مناسبات اقتصادی ایران و اندونزی در سال جاری نسبت به سال گذشته ( 2016) بیش از 50 درصد رشد داشته است .

به گزارش رادیو دری به نقل از ایرنا، «ولی الله محمدی نصرآبادی»  سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی  روز جمعه با «یوسف کالا» معاون رئیس جمهور اندونزی دیدار و از روند رو به رشد روابط دو کشور خبر داد.

در این دیدار «محمدی نصرآبادی» به تشریح پیشرفت های حاصل شده در روابط بین دو کشور در دوره سه سال گذشته پرداخت و خاطر نشان کرد : روابط دو کشور در سال های اخیر در زمینه های مختلف اقتصادی، بازرگانی، علمی، فناوری، گردشگری و فرهنگی رشد قابل توجهی داشته است.

 معاون رئیس جمهور اندونزی نیز با تاریخی و دوستانه خواندن روابط میان دو کشور خاطر نشان کرد : ایران یکی از کشورهای دوست اندونزی محسوب می شود و آماده ایم به سمت توسعه روابط در تمامی زمینه ها بویژه سرمایه گذاری و بازرگانی، پیش رویم. 

یوسف کالا با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه علوم، فناوری و صنایع مختلف، اظهار داشت : جمهوری اندونزی در حال گام برداشتن در مسیر مشابهی با جمهوری اسلامی ایران است و در این ارتباط از توسعه روابط با تهران حمایت می کند.

 

کلیدواژه