جدی 28, 1396 11:26 Asia/Kabul
  • جهانگیری: ایران محدودیتی برای گسترش همکاری دفاعی و نظامی با پاکستان قائل نیست

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر تولیدات دفاعی، علوم و فناوری پاکستان گفت: تهران هیچ محدودیتی برای توسعه همکاری های دفاعی و نظامی با اسلام آباد قائل نیست.

«اسحاق جهانگیری» روز چهارشنبه در دیدار «رانا تنویر حسین» Rana Tanveer Hussain وزیر تولیدات دفاعی، علوم و فناوری پاکستان در تهران با بیان اینکه همکاری دو کشور می تواند در حل مشکلات جهان اسلام مؤثر باشد اظهار کرد: سیاست های غلط آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه باعث بوجود آمدن گروه های تروریستی و ترویج افراطی گری در سطح منطقه شد.

معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان را موضوعی نگران کننده ارزیابی و بر لزوم همکاری سه جانبه ایران، پاکستان و افغانستان برای مبارزه با باندهای مافیایی و تروریستی تاکید کرد.

جهانگیری با اشاره به توافقات صورت گرفته میان ایران و پاکستان برای گشایش مرزهای رسمی جدید، از آمادگی ایران برای نهایی شدن پروژه خط لوله گاز و نیز تأمین برق مورد نیاز پاکستان خبر داد.

«رانا تنویر حسین» نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه هیچ کشوری نمی تواند خللی در روابط و مناسبات ایران و پاکستان ایجاد کند، گفت: تهران و اسلام آباد همواره در یک مسیر بوده اند و باید روابط خود را بیش از گذشته تقویت کرد.

وزیر تولیدات دفاعی، علوم و فناوری پاکستان با اشاره به سطح پایین تجارت تهران و اسلام آباد، بر ضرورت تلاش برای افزایش حجم مبادلات تجاری دوجانبه تاکید کرد و افزود: با توجه ‏به زمینه های متعدد همکاری،‌ دور نمای خوبی برای آینده همکاری های ایران و پاکستان وجود دارد.‏

وزیر تولیدات دفاعی، علوم و فناوری پاکستان به دعوت رسمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران روز دوشنبه در صدر هیاتی عالی‌رتبه وارد تهران شد.

کلیدواژه