دلو 15, 1396 18:37 Asia/Kabul
  • اقامت یک میلیون پناهنده خارجی و تحصیل 456 هزار دانش آموز افغان درایران

سرپرست کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران گفت: اکنون یک میلیون پناهنده خارجی در ایران اقامت دارند و 456 هزار دانش آموز افغان در مدرسه های ایران تحصیل می کنند.

«ایرینیا کوریناک» روز یکشنبه در حاشیه افتتاح دبیرستان 12 کلاسه با حضور نمایندگان نروژ، کره جنوبی و فرانسه در بوشهر جنوب ایران در گفت وگو با ایرنا افزود: از 456 هزار دانش آموز افغان در ایران 380 هزار نفر دارای مدارک هویتی و 76 هزارتَن بدون مدرک هستند.

سرپرست کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ایران تصریح کرد: امکان تحصیل دانش آموزان افغان بدون مدارک هویتی در مدارس ایران با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه ارائه خدمات آموزشی به همه دانش آموزان افغان در مدرسه های ایران فراهم شده است.

وی افزود: کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با همکاری ایران در بخش های مختلف از جمله بهداشت، آموزش و معیشت پناهندگان مشغول به فعالیت است.

مقامات سازمان ملل بارها با قدردانی از خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهجویان تاکید کرده‌اند، ایران مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مرزهای خود را به روی پناهندگان باز کرده است؛ به گونه‌ای که این افراد همانند مردم ایران از همه مزایا برخوردار هستند.

کلیدواژه