حوت 19, 1396 15:01 Asia/Kabul
  • رهبر انقلاب اسلامی: جنگ هشت‌ساله باهدف از بین بردن انقلاب اسلامی، به ملت ایران تحمیل شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: قدرت‌های بین‌المللی، جنگ هشت ساله را با هدف از بین بردن انقلاب اسلامی، به ملت ایران تحمیل کردند اما عظمت، فداکاری، ایمان، تدبیر، شجاعت و بصیرت جوانان سبب شد که جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامی ریشه‌دارتر و قوی‌تر از گذشته شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروانهای راهیان‌نور، دوران دفاع مقدس را قطعه‌ای نورانی و برگ‌زرین از تاریخ ایران و انقلاب اسلامی خواندند و تصریح کردند: عزت، اقتدار، امنیت، استقلال، آزادی و سلامت امروزِ جمهوری اسلامی و ملت مرهون  هشت سال دفاع مقدس است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: دوران دفاع مقدس یک ذخیره است که باید برخلاف خواست دشمنان که درصدد به‌فراموشی سپردن آن هستند، برای پیشرفت ایران و رشد ملی و آمادگی مردم و جوانان در میدانهای مختلف، همواره زنده بماند و مورد تجلیل قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تخت قدرتِ قدرتمندان غرب و شرق را با نام اسلام، به لرزه درآورد، خاطرنشان کردند: با گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در منطقه و درمیان ملت‌های مسلمان درهمان سالهای ابتدایی، قدرتهای سلطه‌گر بشدت نگران شدند و درصدد برآمدند تا به هر قیمتی که می‌توانند، انقلاب را از بین ببرند، بنابراین صدام را که شخصیتی خودخواه و ظالم بود، برای آغاز جنگ و حمله به ایران، تشویق کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به حمایت‌های گسترده مالی و تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا و اروپا بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان و همچنین شوروی از رژیم بعث صدام، گفتند: در اواسط جنگ، فرانسه پیشرفته‌ترین هواپیماها و بالگردهای خود، و آلمان رسماً و علناً مواد شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند که هنوز پس از گذشت ۳۰ سال از پایان جنگ، بازماندگان زیادی گرفتار آثار آن هستند و تعداد زیادی نیز براثر همان مواد سمّی شهید شدند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: در مقابل حمایت‌های جهانی از رژیم بعث صدام، جمهوری اسلامی ایران، تنها چیزی که در اختیار داشت، ملت با ایمان و رهبری مقتدری همچون امام خمینی (ره) بود که در نتیجه آن، همه تلاشهای قدرتهای شیطانی دنیا، همچون تیری به سنگ خورد و ملت ایران، در هشت سال دفاع مقدس بر همه قدرتها پیروز شد.

 

کلیدواژه