حوت 22, 1396 11:54 Asia/Kabul
  • دیدار وزیر امورخارجه ایران با مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان

وزیر امورخارجه ایران و مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان دیدار و درباره موضوعات امنیتی و حفاطت از مرزها و مدیریت مشکلات مرزی گفت و گو کردند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران روز سه‌شنبه در دیدار «ناصر خان جنجوعه» مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان در اسلام‌آباد، بر آمادگی ایران برای گسترش بیشتر مناسبات و همکاری‌ها در همه سطوح با پاکستان تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان هم با اشاره به مناسبات و روابط خوب تهران و اسلام‌آباد گفت: ایران و پاکستان باید در کنار هم باشند و موضوعات را مدیریت کنند.

طرفین از گسترش همکاری‌های امنیتی و حفاظت بیشتر از مرزها استقبال کردند و درباره برگزاری نشست کمیسیون‌های امنیتی و کنسولی، بهره‌برداری از ظرفیت‌های بنادر گوادر و چابهار با هدف گسترش همکاری‌های اقتصادی بین ایران و پاکستان، راه‌های افزایش همکاری بانکی و بهره برداری از خط لوله گاز، همکاری چندجانبه و موضوعات منطقه‌ای، مبارزه با تروریسم، بویژه مبارزه با داعش تبادل نظر کردند.

وزیر امورخارجه ایران روز یکشنبه در صدر هیاتی 30 نفره سیاسی - اقتصادی به اسلام‌آباد سفر کرده است.

ظریف روز دوشنبه با نخست وزیر، رئیس مجلس ملی، وزیر امورخارجه و وزیرکشور پاکستان دیدار و در همایش بازرگانی تجاری ایران و پاکستان و مراسم هفتادمین سالگرد روابط ایران و پاکستان سخنرانی کرد.

 

کلیدواژه