ثور 29, 1397 08:01 Asia/Kabul
  • بازگشت حسن روحانی به تهران

رییس جمهوری اسلامی ایران بامداد شنبه پس از شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه ، به تهران بازگشت.

به گزارش ایرنا، «حسن روحانی» در این سفر یک روزه ، با شرکت در نشست فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی که به منظور بررسی تحولات فلسطین و بررسی جنایات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینیان  برگزار شد ، در سخنرانی  خود ، مواضع و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را ارائه کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در این نشست با ارائه 6 ابتکار و پیشنهاد عملی، از همه مسلمانان و دولت های اسلامی خواست با وحدت در عمل و همکاری و همراهی در ساختن منطقه‌ای قوی‌تر و پایدارتر و دوری از منازعات بیهوده و فرساینده، زمینه پایان اشغالگری رژیم  صهیونیستی را از فلسطین فراهم کنند.

سران کشورهای اسلامی دیشب جمعه شب در نشست فوق العاده خود در استانبول ترکیه در بیانیه  پایانی  تشکیل کمیته بررسی جنایات صهیونیست ها ضد فلسطینیان را خواستار شدند .

در تظاهرات مردم فلسطین ضد اشغالگریهای رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس بیش از 60 فلسطینی به دست اشغالگران  قدس شهید و بیش از سه هزار نفر دیگر زخمی شدند.

کلیدواژه