جوزا 01, 1397 08:02 Asia/Kabul
  •  ظریف: سیاست های آمریکا ضد ایران شکست خورده است

وزیر امور خارجه ایران، راهبرد اعلام شده از سوی وزیر خارجه آمریکا ضدایران را بازگشت به عادات بد گذشته خواند و افزود: آمریکا اسیر توهمات وسیاست های شکست خورده ای است که از سوی گروه هایی با منافع خاص دیکته می شود.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری به سخنان "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا درباره راهبرد جدید واشنگتن علیه ایران گفت: ملت ایران هیچگاه مرعوب تهدیدات آمریکا نشده و نخواهد شد.

ظریف نوشت: آمریکا محبوس در توهمات و سیاست های شکست خورده ای است که از سوی گروه هایی با منافع خاص دیکته می شود، همان انتخاب های غلط را تکرار می کند و به تبع آن همان نتایج زیان بار را برداشت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران بی اعتنا به تهدیدات آمریکا، با شرکای خود برای پیشبرد برجام پس از خروج آمریکا همکاری می کند.

پمپئو وزیر خارجه آمریکا عصر دوشنبه در یک سخنرانی مملو از اتهام های بی اساس، به اصصلاح راهبرد جدید سیاست خارجی واشنگتن پس از خروج از برجام را در قبال ایران اعلام کرد.

پمپئو گفت که آمریکا پس از خروج از برجام به دنبال تشدید فشار مالی و تحریم های بی سابقه علیه ایران، جلوگیری از نفوذ و هژمونی تهران در منطقه و ممانعت از برنامه هسته ای و موشکی آن است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز سه شنبه 18ثور اعلام کرد که کشورش از توافق هسته ای با ایران خارج شده و تحریم های رفع شده را بازخواهد گرداند، اقدامی که با اعتراض جامعه جهانی بویژه همپیمانان اروپایی آن کشور روبرو شد.

 

کلیدواژه