جوزا 10, 1397 09:43 Asia/Kabul
  • سردار شریف: دیگر حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی وجود ندارد

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ایران با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت و شکست داعش در منطقه تاکید کرد: دیگر حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

«سردار رمضان شریف» رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ایران روز چهارشنبه در سومین نشست ستاد برنامه‌ریزی مراسم روز جهانی قدس در تهران، تشکیل داعش را توطئه‌ای در جهت انحراف افکار عمومی دنیا نسبت به مسئله فلسطین توصیف و خاطرنشان کرد: دشمنان سعی داشتند تنش و درگیری را به جغرافیای جهان اسلام بکشند، اما پیروزی با جبهه مقاومت بود.

سردار شریف با اشاره به توطئه آمریکایی‌ها در انتقال سفارت به قدس تصریح کرد: دولت آمریکا انتظار داشت این اقدام که برخلاف قوانین بین المللی است با همراهی سایر کشورها مواجه شود، اما نه تنها همراهی و اجماعی صورت نگرفت، بلکه ملت‌های آزاده دنیا این اقدام ننگین را محکوم کردند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ایران یکپارچگی مردم فلسطین برای مقابله با طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی از جمله فتنه اخیر انتقال پایتخت آمریکا به قدس را از ویژگی‌های برجسته روز قدس امسال دانست و افزود: فلسطینی‌ها باوجود محاصره و تمامی تنگناها در مقابل صهیونیست‌ها ایستادگی می‌کنند و راهپیمایی‌های "حق بازگشت"، موجب زنده نگه داشتن محور مقاومت در میان فلسطینی‌های شده است.

تاکنون در راهپیمایی‌های "حق بازگشت" که از 30 مارس (10 حمل) به مناسبت "روز زمین" در مرز باریکه غزه و سرزمین‌های اشغالی آغاز شده است، بیش از 120 فلسطینی شهید و هزاران نفر زخمی شده‌اند.

جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ابتکار حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس نام‎گذاری شده است تا مسلمانان سراسر عالم، انزجار خود را از سیاست‎های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.