جوزا 17, 1397 11:56 Asia/Kabul
  • روحانی: آزادی قدس شریف، آرمان مقدس ملت ایران و همه مسلمانان است

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: روز قدس، روز تاریخی فریاد ضد ستمگران و حمایت از ملت مظلومی است که طی هفتاد سال پیش از خانه و کاشانه خود آواره شده است.

«حسن روحانی» روز پنج شنبه در آستانه روز جهانی قدس در پیامی، روز قدس امسال را دارای ویژگی های خاصی برشمرد و افزود: امسال علاوه بر اینکه هفتادمین سالروز اشغال سرزمین فلسطین است، شاهد آن هستیم که بیت المقدس، سرزمین مورد احترام همه مسلمانان برخلاف تمام مقررات و قوانین بین المللی از سوی آمریکا به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی شناخته شده است.

رئیس جمهوری ایران تصریح کرد: امسال همچنین ظلم و جنایت بیشتر بر مردم مظلوم فلسطین و بویژه ساکنان غزه وارد شده است و از سوی دیگر در ماه‌های گذشته شاهد دوره گردی بیشتر سران رژیم صهیونیستی برای ایران هراسی و تلاش ضد منافع ملت بزرگ ایران افزایش یافته است.

روحانی تاکید کرد: همه ملت ایران با حضور در راهپیمایی بزرگ روز قدس، این پیام را به رژیم غاصب صهیونیستی می دهند که سرزمین فلسطین و قدس شریف را فراموش نکرده‌اند و آزادی قدس شریف همچنان آرمان مقدس ملت ایران و همه مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: دور نیست روزی که ملت شریف فلسطین به خانه‌های خود بازگردند و مسلمانان بتوانند در قدس به عنوان قبله اول خود نماز برپا دارند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس نام‎گذاری شده است. راهپیمایی روز جهانی قدس، فردا (جمعه) هشتم ژوئن برابر با 23 رمضان 1439 هجری قمری، همزمان با ایران در دیگر کشورهای جهان برگزار می شود.

کلیدواژه