جوزا 17, 1397 12:58 Asia/Kabul
  • حمایت وزارت دفاع ایران از مقاومت اسلامی فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف

وزارت دفاع ایران ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را به هوشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای تفرقه میان امت اسلامی فرا خواند.

وزارت دفاع ایران روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از مقاومت اسلامی فلسطین تا آزادی کامل قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیستی اعلام کرد‌، امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران با نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، پرچم مبارزه دائمی با استکبار، نظام سلطه و اشغالگری را برافراشت و موضوع فلسطین و قدس شریف را به مسئله اول امت اسلامی تبدیل کرد.

در این بیانیه آمده است: ادامه اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و تصمیم غیرقانونی اخیر دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بر عزم و اراده ملت ستمدیده فلسطین در مقابله و مقاومت ضد  اشغالگری خواهد افزود و موجب تشدید اقدامات ضدصهیونیستی، آمریکایی در منطقه و جهان و گسترش مقاومت در اراضی اشغالی خواهد شد.

وزارت دفاع ایران تاکید کرد: امت اسلامی در روز جهانی قدس نشان خواهند داد رویای صهیونیست‌ها در ایجاد اسرائیل از "نیل تا فرات" و شکل‌گیری منطقه جدید با مهندسی آمریکایی هرگز تحقق نخواهد یافت.

راهپیمایی روز جهانی قدس، فردا (جمعه) هشتم ژوئن برابر با 23 رمضان 1439 هجری قمری، همزمان با ایران در دیگر کشورهای جهان برگزار می شود.

کلیدواژه