سنبله 20, 1397 16:50 Asia/Kabul
  • درخواست رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران از عراق برای تحویل تروریست‌ها

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: مسوولان اقلیم کردستان و دولت عراق باید تروریست‌ها را به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند و اگر نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند حداقل باید آن‌ها را از کشورشان اخراج کنند.

در پی شرارت‌های ماه های اخیر گروهک های تروریستی از منطقه کردستان عراق علیه مناطق مرزی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه (هشتم سپتامبر) در عملیاتی موفق، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک های جنایتکار و مرکز آموزش تروریست های وابسته را با هفت فروند موشک زمین به زمین کوتاه بُرد، هدف قرار داد.

به گزارش ایرنا؛ سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز سه‌شنبه با اشاره به عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک‌های تروریستی در منطقه کردستان عراق تصریح کرد: در سال 1996 مسوولان کردستان عراق و همچنین مسئولان حزب دموکرات کردستان به صورت کتبی تعهد دادند که در ایران هیچ‌گونه عملیاتی انجام ندهند اما با تحریک آمریکایی‌ها، عهد و پیمان خود را شکستند و اقدامات تروریستی انجام دادند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران افزود: پس از اقدامات و تحرکات گروهک‌های تروریستی در ایران، تذکراتی به آن‌ها داده شد و حتی مسوولان منطقه کردستان عراق نیز تذکراتی به این گروهک‌ها دادند ولی آن‌ها به تذکرات توجهی نکردند.

سرلشکر باقری با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی‌دهد این ناامنی‌ها ادامه یابد، تاکید کرد: در صورتی که اقدامات این گروه‌های تروریستی ادامه یابد با پاسخ قاطع ایران مواجه خواهند شد.

کلیدواژه