سنبله 28, 1397 10:22 Asia/Kabul
  •  افشای کمک های مالی عربستان سعودی به گروهک تروریستی منافقین

یک وب‌سایت مستقر در امان به نقل از برخی اعضای گروهک تروریستی منافقین، جزئیات کمک‌های مالی رژیم سعودی به این گروهک را اعلام کرد و نوشت: ریاض سه تُن طلا به اعضای گروهک تروریستی منافقین داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وب‌سایت خبری-تحلیلی «البوابه» در اردن روز سه‌شنبه به حمایت سعودی ها از گروهک تروریستی منافقین پرداخت و نوشت: این گزارش اثبات کننده میزان حمایت‌های مادی ریاض از این گروه تروریستی  است.

براساس این گزارش، «مسعود خدابنده» یکی از اعضای سابق گروهک تروریستی منافقین که مسوولیت اداره مسائل امنیتی این گروهک را داشته در گفت‌وگو با البوابه گفته است: سال ۱۹۸۹ وی و «مسعود رجوی» سرکرده وقت گروهک تروریستی منافقین با اسکورت نیروهای صدام، رئیس‌جمهور معدوم عراق به عربستان سفر کرده و هنگام بازگشت از این سفر سه تُن طلا و دست‌کم چهار چمدان حاوی ساعت‌های رولکس  با خود به  همراه آورده‌اند.

این عضو ارشد سابق گروهک منافقین در این گزارش افزوده است: مقام‌های سعودی در داخل دستگاه امنیتی «ترکی بن فیصل آل سعود»، رئیس وقت دستگاه اطلاعات سعودی و «ملک عبدالله بن عبدالعزیز»، پادشاه سابق عربستان این هدایا را تحویل اعضای منافقین داده‌اند. 

وی همچنین به البوابه گفته است: طلا و سایر کالاهای گران‌بها با واسطه تُجار مرتبط با سعودی در بازار سیاه‌های «امان»، پایتخت اردن فروخته می‌شدند و پول ناشی از این معلاملات به حساب‌های مرتبط با اعضای گروهک تروریستی منافقین در بانک‌های فراساحلی منتقل می‌شد.

عربستان طی سالهای گذشته همواره از حامیان گروه های تروریستی در منطقه از جمله داعش بوده و اکنون نیز در حال تجهیز و آموزش نظامی آنها است.

گروهک تروریستی منافقین از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در عملیات مختلف تروریستی بیش از 17 هزار شهروند ایرانی را ترور کرده است.

 

کلیدواژه