سنبله 31, 1397 08:36 Asia/Kabul
  •  خوشرو : سیاست های آمریکا در عراق شکست خورده است

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به اظهارات ضد ایرانی نماینده آمریکا در نشست شورای امنیت درباره فلسطین، گفت: اظهارات همراه با عصبانیت نماینده آمریکا درباره ایران، ناشی از شکست سیاست های این کشور در عراق است.

به گزارش رادیو دری،«غلامعلی خوشرو» روز جمعه درباره علت اینکه چرا آمریکا در نشست مربوط به فلسطین به نقش ایران در منطقه پرداخت، افزود: این مساله کاملا موضوعی انحرافی و مبتنی بر شکست سیاست های واشنگتن در عراق  بود چرا که رئیس جمهوری فعلی آمریکا، بارها مداخله کشورش را در عراق بزرگترین اشتباه تاریخی آمریکا دانسته و این که لشکرکشی ها باعث ویرانی ها و ایجاد تروریسم در منطقه شده است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اظهار کرد: ایران دوست خوب ملت عراق است و به کمک ملت عراق با تروریست های داعش و القاعده مقابله کرده و همواره خواهان ثبات، امنیت، استقلال و وحدت ارضی عراق بوده است.

وی تاکید کرد: فرافکنی آمریکا چیزی جز سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست های ناشیانه و تجاوزکارانه آمریکا در منطقه نیست، چراکه آمریکایی ها در هر زمینه ای که سیاست هایشان دچار شکست شود به دنبال متهم کردن دیگران هستند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه (20 سپتامبر) مداخله نظامی کشورش در خاورمیانه را بدترین اشتباه تاریخی آمریکا توصیف کرد و مسئول این اشتباه بزرگ را «جرج دبلیو بوش»، رئیس جمهوری پیشین آمریکا دانست. 

به اذعان ترامپ، آمریکا هفت هزار میلیارد دلار در خاورمیانه هزینه کرده و چیزی به دست نیاورده است.