میزان 12, 1397 18:08 Asia/Kabul
  • بازتاب وسیع بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسانه های عربی

رسانه های عربی بیانات امروز (پنجشنبه) حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در همایش ده ها هزار نفری بسیجیان را بازتاب دادند و به نقل از ایشان نوشتند: مردم ایران با شکستن تحریم ها سیلی دیگری به آمریکا خواهند زد.

شبکه خبری «المیادین» ضمن آنکه سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را به صورت زنده پوشش داد، اعلام کرد: آیت الله خامنه ای طی سخنانی دراین همایش گفتند: رهبران استکبار جهانی و دولت ظالم آمریکا چالش هایی بر ما تحمیل می کنند که باید با آن مقابله کرد. ملت ایران تسلیم شدن را نمی پذیرد و این موضوع تنها یک شعار نیست.

المیادین به نقل از رهبر انقلاب اسلامی افزود: توانستیم کشورمان را از سلطه استعماری آمریکا و انگلیس بیرون بیاوریم و همچنین ایران توانست در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کند و مانع تلاش هایشان برای تجزیه آن شود.

این شبکه خبری همچنین به نقل ازحضرت آیت الله خامنه ای اعلام کرد : باید از همه چیز درباره دشمنان و هر جبهه ای که برای حمله به ایران در آن نفوذ کنند، آگاهی داشته باشیم. آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی در ایران کینه توزی می کند زیرا سیلی بزرگی به آن زده است.

شبکه خبری «المنار» لبنان نیز به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کرد: اقتصاد ملی ما تحریم ها را شکست خواهد داد و مردم سیلی دیگری به آمریکا می زند. آمریکا در لبنان، سوریه، عراق و دیگر کشورها شکست خورده است و شکست های دیگری در انتظار آن است.

«المنار» به نقل از رهبر انقلاب اسلامی ایران افزود: جمهوری اسلامی توانست در برابر جبهه بزرگ و گسترده استکبار بایستد. ایران در طول چهل سال گذشته در همه زمینه ها جهاد کرده و قشر جوان ایرانی موتور پیش برنده در همه مراحل بوده است.

پایگاه خبری قطری«الخلیج الجدید» هم با پوشش بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب  نوشت : رهبر انقلاب اسلامی در جمع ده ها هزار تن از نیروهای بسیج و سپاه پاسداران در تهران گفت: بدون شک ما مشکلاتی در اقتصادمان که به طور گسترده وابسته به نفت است، داریم. اما باید با تلاش و کار سعی کنیم که بیکاری و فقر را از بین ببریم.

الخلیج الجدید افزود : رهبر انقلاب اسلامی شخصیت های سیاسی و طرف هایی که به گفت و گو با آمریکا دعوت می کنند را خائن نامید و گفت: آمریکا می خواهد مردم ایران را به زانو دربیارود و تسلیم کند اما این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد و هر کس دشمنی آمریکا با ما را انکار کند، مرد میدان پیشرفت کشور نیست.

شبکه خبری «روسیا الیوم» نیز با پوشش بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی نوشت : حضرت آیت الله خامنه ای امروز در سخنانی گفت : کشورش به سبب تهدیدات آمریکا و مشکلات اقتصادی در برهه حساسی به سر می برد. اقتصاد ملی ایران تحریم های تحمیلی را شکست خواهد داد و مردم ما سیلی دیگری بر آمریکا می زنند.