قوس 03, 1397 13:46 Asia/Kabul
  • شیخ نعیم قاسم: بدون وحدت نمی‌توانیم از مقاومت حرف بزنیم

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین امروز دیگر یک مسئله شخصی نیست، گفت: بدون وحدت نمی‌توانیم در کنار مقاومت بایستیم. جمهوری اسلامی ایران نماد و پیشتاز تحول اسلامی است.

به گزارش خبرنگاررادیو دری به نقل از ایسنا، شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله لبنان صبح امروز شنبه (سوم آذرماه) در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که با حضور علما و اندیشمندان جهان اسلام در سالن اجلاس سران برگزار شد با تاکید بر اینکه اشغالگران قدس به دنبال از بین بردن توان مردم منطقه آن هم با هدف تسلیم امت اسلامی هستند، اظهار کرد: بعضی از حکام سران کشورهای اسلامی درصدد عادی سازی روابط خودشان با اسرائیل هستند اما مسئله فلسطین بالاتر از اشغال قدس است و اشغال فلسطین اشغال افکار و ارزش‌های معنوی است. مسئله فلسطین یک مسئله محوری در جهان اسلام است.

وی ادامه داد: قدس قابل تقسیم بین شرق و غرب نیست. وحدت یعنی کنار هم بودن. جمهوری اسلامی ایران نماد و پیشتاز تحول است و این تحول در مسئله قدس و فلسطین تمام معادلات را تغییر می‌دهد و نشان دهنده آن است که امروز فلسطین یک مسئله شخصی نیست. ما باید در میدان بمانیم و مشکلات را از بین ببریم. آمریکا نمی‌تواند ببیند که مقاومت ۴۰ ساله شده است. نمی‌شود بدون وحدت کنار مقاومت ایستاد. وحدت امروز به برکت آیت‌الله خامنه‌ای قوی است. ایشان محکم در برابر طوفان‌ها ایستاده است. وحدت راه حل تمام مشکلات است و ما باید از مقاومت و وحدت دفاع کنیم.

کلیدواژه