قوس 29, 1397 18:25 Asia/Kabul
  •  روحانی : تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران اقدامی صد درصد تروریستی است

رئیس جمهوری ایران گفت: اقدامات آمریکا علیه ایران صد درصد تروریستی است چراکه کشورهای دیگر را از اجرای قطعنامه 2231، تجارت آزاد و اجرای خواست ملت ها، شرکت ها و فعالان اقتصادی می ترساند.

به گزارش رادیو دری؛ حسن روحانی در نشست خبری مشترک خود با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در آنکاراو کشور افزود: قطعنامه 2231 از همه کشورهای جهان می خواهد که از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حمایت کنند و فضای مناسبی را برای توسعه روابط تجاری با ایران به وجود آورند.

رئیس جمهوری ایران گفت:​ امروز چند کشور معدود در جهان به همراه آمریکا قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین المللی را با نادیده گرفتن حق مردم ایران نقض کردند. دوران قلدرمآبی در جهان پایان یافته و ملت ها براساس منافع مشترک خود تصمیم گیری می کنند.

روحانی با تشکر از مواضع قاطع و صریح اردوغان و دولت ترکیه در قبال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران گفت: این مواضع قاطع در قبال یکجانبه گرایی و تحریم های غیرقانونی بر ضد ایران به معنای پایبندی دو کشور به قانون و اخلاق است.

رئیس جمهوری ایران افزود: دو کشورمعتقدند که مشکلات سوریه باید به دست مردم این کشور حل و تمامیت ارضی سوریه نیز حفظ شود. در عین حال توافق شد که اجلاس بعدی درباره سوریه در روسیه با حضور ایران، ترکیه و سوریه برگزار شود.

روحانی با اشاره به مسائل یمن گفت: هر دو کشور معتقد به حل بحران یمن از طریق مذاکرات یمنی - یمنی هستند و ایران و ترکیه برای کمک های انسان دوستانه به مردم این کشور تلاش خواهند کرد.

کلیدواژه