جدی 25, 1397 17:07 Asia/Kabul
  •   احضار سفیر هلند به وزارت امورخارجه ایران درپی حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه

در اعتراض به حمله تعدادی از عناصر ضدانقلاب و تجزیه‌طلب به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه، سفیر هلند در تهران به وزارت امورخارجه ایران احضار شد. 

به گزارش رادیو دری به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، «ژاک لویی ورنر» Jacques Louis Worner سفیر هلند در تهران روز دوشنبه به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.
رئیس اداره اول غرب اروپا وزارت امورخارجه ایران با اشاره به وقوع حملات مشابه در گذشته و اقدام نکردن قاطع و پیشگیرانه پلیس و مقامات قضایی هلند، اقدام جدی دولت این کشور درچارچوب تعهداتش در کنوانسیون 1961 وین و تأمین امنیت سفارت و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران در لاهه را خواستار شد.
 سفیر هلند درتهران هم با ابراز تأسف از حمله تعدادی از عناصر ضدانقلاب و تجزیه‌طلب به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه، گزارشی از واکنش و اقدامات پلیس این کشور در قبال مرتکبان این حادثه ارائه کرد.
چهارشنبه‌شب گذشته (نهم ژانویه) چند نفر به سفارت ایران در لاهه هلند حمله کردند.
حمله به سفارت ایران در لاهه هلند یک روز پس از آن صورت گرفت که اتحادیه اروپا بر پایه ادعاهای دانمارک، نخستین دور تحریم‌ها ضد ایران را بعد از اجرایی شدن برجام اعمال کرد.  

کلیدواژه