جوزا 10, 1398 12:47 Asia/Kabul
  • استکبارستیزی ملت ایران در حمایت از قدس شریف و نه به

ملت استکبار ستیز ایران اسلامی امروز (جمعه) با حضور پرشکوه در راهپیمایی "روز جهانی قدس" همبستگی خود را با ملت فلسطین و انزجار از جنایات رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند.

ملت ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور میلیونی در روز جهانی قدس در بیش از ۹۵۰ شهر، با شعار «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین» به سمت مکان های اقامه نماز جمعه راهپیمایی و انزجار خود را از صهیونیست‌ها ، استکبار جهانی و توطئه آمریکایی "معامله قرن" اعلام کردند.

راهپیمایان همچون سال‌های گذشته، شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود و خائنین منطقه» و شعار آزادی فلسطین و قدس سردادند و آمریکا را بزرگترین تروریست جهانی خواندند.

مقامات کشوری، لشکری، احزاب، گروه ها، اقلیت های دینی و مذهبی همگام با ملت بزرگ ایران، فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین سر دادند و جنایات ضد بشری رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

چهار هزار خبرنگار در سراسر ایران این مراسم را پوشش دادند که 250 نفر از خبرنگاران، خارجی بودند.

در پایان مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در دانشگاه تهران، قطعنامه ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، طرح آمریکایی موسوم به "معامله قرن" و برگزاری کنفرانس اقتصادی "بحرین" در راستای عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی قرائت شد. 

کلیدواژه