سرطان 02, 1398 15:49 Asia/Kabul
  • حریرچی: کشورهای منطقه به تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران در حوزه سلامت واکنش نشان دهند

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از سازمان های جهانی بهداشت، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کشورهای منطقه خواست به تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران در حوزه سلامت و منابع دارو و تجهیزات واکنش نشان دهند.

به گزارش ایرنا، «ایرج حریرچی» معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران روز یکشنبه در نشست منطقه‌ای سلامت و تغذیه کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا و یونیسف در تهران افزود: تحریم‌های ظالمانه ضد ایران، نیازهای دارویی، پزشکی و غذایی مردم ایران و بخش درمان را هدف قرار داده است. 
معاون کل وزارت بهداشت ایران همچنین گفت: تلاش ایران، فراهم کردن امکانات بهداشت و درمان برای همه جمعیت کشور به ویژه کودکان، مادران و گروه‌های آسیب پذیر بدون سختی مالی است.
«اینربان چترچی» مشاور منطقه ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا هم ایران را در حوزه مراقبت های اولیه بهداشتی از کشورهای پیشرو دانست و گفت: یونیسف در بخش های مختلف از جمله مراقبت های اولیه بهداشتی و رشد در سال های اول کودکی با وزارت بهداشت ایران همکاری دارد.
«ویل پارکس» نماینده یونیسف در ایران نیز گفت: ­یونیسف و ایران به دنبال همکاری‌های چند جانبه هستند  و این نهاد بین المللی بسته‌هایی در شرایط تحریم دارد تا به آسیب‌پذیرترین گروه‌ها کمک کند.
نشست سالانه منطقه ای سلامت و تغذیه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) یونیسف به میزبانی تهران، از امروز یکشنبه (بیست و سوم ژوئن) آغاز شده است و تا جمعه (بیست و هشتم ژوئن) ادامه دارد.

کلیدواژه