سرطان 25, 1398 12:14 Asia/Kabul
  • مقام معظم رهبری: کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم و قطعاً ادامه خواهد داشت

رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از رفتار طلبکارانه اروپایی‌ها و عمل نکردن آنها به تعهدات برجامی‎شان تأکید کردند: ما تازه کاهش تعهدات را شروع کرده‌ایم و این فرایند قطعاً ادامه خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه شنبه) در دیدار ائمه جمعه سراسر ایران با تاکید بر اینکه توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت زده غربی ها روز به روز بیشتر خواهد شد، افزودند: خودبزرگ‌ بینی موجب می شود غربی‌ها نتوانند حقایق را درک کنند، البته این تکبر در مقابل ملت‌ها و کشورهای ضعیف برای آنان موفقیت به همراه می آورد، اما در مقابل ملت‌هایی که نمی‌هراسند و از حق خود دفاع می کنند، غربی ها را دچار شکست می کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان صریح وزیر امور خارجه ایران درباره 11 تعهد برجامی اروپایی‌ها در مقابل ایران و عمل نکردن آن‌ها حتی به یک تعهد گفتند: ما به تعهدات خود در برجام و حتی بالاتر از آن عمل کرده‌ایم و حالا که به علت رفتار آنها شروع به کاهش اجرای تعهداتمان کرده‌ایم، اروپایی‌ها طلبکارانه و با پُررویی می گویند چرا این کار را می‌کنید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: شما اروپایی‌ها که هیچ یک از تعهدات خود را اجرا نکرده‌اید، به چه حقی از ما می‌خواهید که به تعهدات خود پایبند باشیم.

ایشان همچنین با انتقاد از دزدی دریایی انگلیسی‌ها گفتند: آن‌ها که خباثتشان برای همه آشکار است کِشتی ما را با راهزنی دریایی ربوده‌اند اما سعی می کنند به آن شکل قانونی بدهند؛ البته عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی این کارها را بی جواب نمی گذارند و در فرصت و جای مناسب پاسخ خواهند داد.

ایشان توانمندی‌های افتخارآفرین دفاعی جمهوری اسلامی ایران را نتیجه فشارها و دل بریدن از بیگانگان در دوران دفاع مقدس خواندند و افزودند: حرکت کنونی نیز به برکت تکیه بر خود در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی به نتایج مهمی خواهد رسید.

کلیدواژه