اسد 03, 1398 11:12 Asia/Kabul
  • سردار شریف: ساقط کردن پهپاد آمریکایی و توقیف شناور انگلیسی نشانه اقتدار ایران است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساقط کردن پهپاد جاسوسی متجاوز آمریکایی در فضای سرزمینی ایران و توقیف شناور متخلف انگلیسی در تنگه هرمز نمایش اقتدار و صلابت ایران اسلامی بود.

سردار سرتیپ «رمضان شریف» روز چهارشنبه در همایشی در مشهد (شمال شرق ایران) افزود: روزی که پهپاد متجاوز آمریکایی توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساقط شد، بیش از ۲۰ میلیون کاربر در فضای مجازی، حمایت خود را از این اقدام شجاعانه سپاه اعلام کردند.

پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» Global Hawk آمریکا 20 ژوئن/30جوزا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توسط نیروی هوافضای سپاه هدف قرار گرفت و منهدم شد. نیروی دریایی سپاه نیز 19 ژوئیه گذشته/28سرطان 1398 یک نفتکش انگلیسی را به علت حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی در تنگه هرمز توقیف کرد.

سردار شریف تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکا را که به فضای سرزمینی ایران تجاوز کرده بود ساقط کرد، در حالی که هیچ کشوری جرات اینگونه اقدامات در برابر آمریکا را ندارد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تروریست اعلام کردن سپاه توسط رییس جمهور آمریکا را اوج درماندگی و ناتوانی آمریکا در برابر این نهاد ضد تروریسم دانست و تاکید کرد: امروز ملت ایران با شناخت دقیقی که از توطئه‌های دشمن دارند از سپاه و اقدامات قاطع آن مقابل متجاوزان و زورگویان حمایت می‌کنند.

کلیدواژه