سنبله 07, 1398 15:54 Asia/Kabul
  •  دیدار وزیر خارجه ایران با نخست وزیر مالزی

وزیر امور خارجه ایران که در سومین مرحله از سفرش به شرق آسیا در مالزی حضور دارد، با «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی دیدار و گفت و گو کرد.

«محمدجواد ظریف» امروز (پنجشنبه) بعد از دیدار با «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی در کوالالامپور با تشریح رایزنی‌هایش با وی، گفت: در این دیدارِ خوب و دوستانهِ، درباره مسائل جهان اسلام، تحریم‌ها و اقدامات خلاف قانون آمریکا رایزنی شد.

وزیر امور خارجه ایران، افزود: همچنین در دیدار با نخست وزیر مالزی درباره مسائل دوجانبه از جمله اقداماتی که باید در خصوص تشکیل کمیته عالی روابط دوجانبه در سطح وزرای خارجه قبل از سفر «ماهاتیر محمد» به تهران تشکیل شود، گفت‌وگو شد.

ظریف، تصریح کرد: در کمیته عالی روابط دوجانبه درباره همه زمینه‌ها، از جمله همکاری‌های سیاسی، بین‌المللی، اقتصادی، امنیتی گفت‌وگو خواهد شد. 

وزیر امور خارجه ایران در سومین مقصد سفرش به شرق آسیا و پس از چین و ژاپن در مالزی حضور دارد و پیش از این نیز با «سیف الدین عبدالله» همتای مالزیایی خود دیدار و گفت و گو کرده بود.

ظریف همچنین در موسسه مطالعات استراتژیک و بین‌المللی مالزی ( ISIS ) در خصوص چشم انداز آینده، تحولات روابط بین‌الملل و امنیت مشترک در جهان اسلام سخنرانی کرد.

کلیدواژه