27 سنبله 1398, 08:33 کابل
  • قدردانی جنبش انصارالله از مواضع ایران در قبال یمن

سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز سه از مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم و دولت ایران در حمایت از یمن تمجید کرد.

به گزارش رادیو دری، "محمد عبدالسلام" به سفر اخیرش به تهران و دیدار هیات یمنی با رهبر معظم  انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار بر وحدت و اتحاد بین آحاد ملت یمن تاکید و هرگونه طایفه‌گری در این کشور را رد کردند.   جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار منطقه همواره به دنبال حل بحران های خارومیانه از جمله بحران یمن از طریق سیاسی بوده است.

ایران همواره اعلام کرده از هیچ تلاشی برای کمک به مردم مظلوم یمن فروگذار نخواهد کرد.

"عبدالملک بدرالدین الحوثی" دبیرکل جنبش انصارالله یمن پس از تعیین سفیر فوق العاده و تام الاختیار این کشور در ایران در سخنانی با اشاره به این که کشورش درگذشته روابط رسمی با جمهوری اسلامی ایران داشته است، اعلام کرد، سفر اخیر هیأت یمنی به تهران در راستای از سرگیری روابط میان دو کشور است.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با کشورهای منطقه مانند یمن، عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: ایران هیچگاه در تعامل با دیگر کشورها، سیاست‌های خود را دیکته نمی‌کند.

"عبدالملک بدرالدین الحوثی" با تاکید بر اینکه روابط یمن با ایران بهتر از گذشته خواهد شد تصریح کرد روابط میان دو کشور مبتنی بر مسائل مشترک و در راس آن حمایت از آرمان فلسطین است.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران در تعامل محترمانه با یمن و در کمک به فلسطین و مقاومت "یک الگو" است.

دولت نجات ملی یمن شنبه 17 اوت، "ابراهیم محمد محمد الدیلمی" را به عنوان سفیر فوق‌العاده و تام الاختیار این کشور در ایران تعیین کرد.

تگ

کامنت