31 سنبله 1398, 09:15 کابل
  • ایران: رژیم سعودی دست از کشتار بی گناهان در یمن بردارد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اتهامات واهی و تکراری برخی مسئولان سعودی درباره مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی اینکشور را فاقد هرگونه وجاهت دانست و قویا رد کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سید عباس موسوی شنبه شب اظهار داشت: تاسف آور است که دولت عربستان با توهم دشمنی ایران با خود و گریز از واقعیت ها و حقایق موجود، همواره با طرح نام ایران به دنبال فرافکنی شکست های خود است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به دولت عربستان توصیه کرد بجای ایراد اتهامات بی پایه و اساس به دیگران هرچه سریع تر به جنگ خانمان سوز در یمن‌ که دستاوردی جز کشتار بی گناهان و ویرانی این کشور نداشته است پایان دهد.

دولت عربستان سعودی در ادامه سریال‌ اتهام‌ زنی هایش علیه جمهوری اسلامی ایران در نامه ‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد مدعی شده در حمله به تأسیسات نفتی این کشور از سلاح‌های ایرانی استفاده شده است.

ادعاها و اتهام‌زنی‌های بی اساس سعودی ها علیه ایران در حالی است که نیرو‌های مسلح یمن در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به تأسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفت.

یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن روز شنبه در یک عملیات منحصر به فرد با نام «توازن بازدارنده 2»، با 10 فروند پهپاد بومی،  پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته شرکت ملی نفت عربستان "آرامکو"  را هدف قرار داد.

عربستان به همراه آمریکا و امارات  در ماه های اخیر تلاش های فراوانی کرده اند، جمهوری اسلامی ایران را به ارسال سلاح به یمن و انجام فعالیت های مخرب در منطقه متهم کنند.

مقامات یمنی اما بارها این ادعا رد و تاکید کرده اند قدرت دفاعی ارتش این کشور کاملا بومی و با وجود محاصره همه جانبه یمن توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.

عربستان با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور  کرده اما تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌است به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسد.

تگ

کامنت