01 میزان 1398, 15:07 کابل
  •  ترامپ: همیشه از طرح صلح ایران استقبال می کنم

رئیس جمهوری آمریکا، در ادامه مواضع متناقض مقامات کاخ سفید مدعی شد که از طرح صلح رئیس جمهوری ایران استقبال می کند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی گلوبال نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا  ساعاتی بعد از اظهارات رئیس جمهوری ایران، درباره حضور  در مجمع عمومی سازمان ملل با شعار «ائتلاف امید، هرمز، صلح برای منطقه و ابتکار صلح هرمز»،  گفت:  همیشه آماده شنیدن طرح صلحی از سوی ایرانی ها هستم.

رئیس جمهوری آمریکا،  اذعان کرد که ایران ظرفیت و مردم فوق العاده ای دارد و مدعی شد که امیدوار است ایران به کشوری بزرگ و ثروتمند تبدیل شود.

«حسن روحانی» روز دوشنبه پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتادو چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در فرودگاه مهرآباد تهران گفت :  امروز در مسئله کاهش تعهدات ایران در برجام، اکثریت قاطع کشور‌های جهان، آمریکا را محکوم می‌کنند و حتی به درخواست واشنگتن برای طرح موضوع در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اعتنایی نمی کنند.

روحانی، تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران را نشانه درماندگی و استیصال آمریکایی‌ها دانست و تصریح کرد: ملت ایران در برابر تحریم‌ها و دشمنان با قدرت ایستاده است.

رئیس جمهوری ایران،  همچنین با اشاره به طرح صلح هرمز که قرار است در مجمع عمومی سازمان ملل آن را تشریح کند گفت: این طرح به جهانیان اعلام خواهد کرد که ایران به دنبال یک صلح بلند مدت در منطقه است. 

 

تگ

کامنت