میزان 21, 1398 19:22 Asia/Kabul
  • روحانی: گفت‌وگو و همکاری درون منطقه‌ای، تنها راه ثبات پایدار است

رئیس جمهوری ایران در دیدار نخست وزیر پاکستان گفت: تنها راه ثبات پایدار، امنیت و توسعه در منطقه گفت‌وگو و همکاری درون منطقه‌ای است.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در دیدار«عمران خان» نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با بیان اینکه تکیه بر تروریست‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکا حاصلی جز تنش و خسارت برای کشورهای اسلامی و ملت‌های منطقه ندارد، افزود: حل مشکلات منطقه به جای دعوت از قدرت‌های فرا منطقه‌ای، نیازمند تغییر راهبرد به سمت گفت‌وگوی سیاسی توأم با حُسن نیت، امنیت آفرینی و توسعه مناسبات منطقه‌ای است.

روحانی با تاکید بر اینکه امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود، گفت: اولین گام برای کاهش تنش در منطقه، آتش بس در یمن و پایان حملات علیه مردم مظلوم این کشور است و ایران از هر اقدامی در این زمینه حمایت می‌کند.

رئیس جمهوری ایران همچنین با اشاره به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در نزدیکی سواحل عربستان در روز جمعه، گفت: ایران مستنداتی در این زمینه دارد و تحقیقات تا رسیدن به نتیجه نهایی و اثبات عوامل اصلی این اقدام ادامه دارد.

«عمران خان» نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در مقاطع سخت و دشوار از پاکستان حمایت کرده است، افزود: پاکستان با توجه به روابط تاریخی و صمیمانه خود با ایران خواهان توسعه روابط دو جانبه در تمام عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

نخست وزیر پاکستان همچنین به برخی اختلافات منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: هرگونه تنش در منطقه و میان همسایگان به نفع کشورهای خارج از منطقه است.

«عمران خان» افزود: اسلام‌آباد علاقه‌مند است در جهت کاهش‌ تنش ها و تأمین ثبات و امنیت منطقه از جمله میان عربستان و ایران ایفای نقش کند.

نخست وزیر پاکستان گفت: آتش بس در یمن می‌تواند آغازی بر فرآیند صلح و تنش‌زدایی در منطقه و گفت‌وگوهای دو جانبه و چند جانبه شود.

تگ

کامنت