میزان 28, 1398 16:48 Asia/Kabul
  • حمایت ایران از خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان

مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه تهران از خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان حمایت می‌کند، اعلام کرد: خروج آمریکایی‌ها از افغانستان، تنها راه حل ایجاد صلح در این کشور است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «سیدرسول موسوی» مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران در هشتمین نشستِ «گفت وگوهای امنیتی هرات» تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر مذاکره‌ای که به نفع دولت و مردم افغانستان باشد بصورت جدی حمایت خواهد کرد.

موسوی در رابطه با نقش جمهوری اسلامی ایران پیرامون صلح و ثبات در افغانستان گفت: صلح بدون عدالت در افغانستان بی‌معنی است و هرگز با ثبات و پایدار نخواهد بود.

مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران با بیان اینکه اقدامات اخیر آمریکا برای صلح پایدار در افغانستان مفید نخواهد بود، تصریح کرد: مشروعیت متعلق به ملت افغانستان است و صلح پایدار برای مردم این کشور با مشروعیت ملی حاصل می‌شود.

موسوی در ادامه خواستار حفظ قانون اساسی افغانستان شد و تأکید کرد: این قانون هیچ جایگزینی نخواهد داشت.

هشتمین دور "گفت وگوهای امنیتی هرات" با شرکت نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران، هند، پاکستان، روسیه، اتحادیه اروپا، آمریکا، آلمان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و سازمان همکاری‌ اسلامی 18 و 19 اکتبر(26و27میزان) در هرات برگزار شد که شرکت‌کنندگان در این نشست بر آغاز دوباره مذاکرات صلح تاکید کردند.

تگ

کامنت