عقرب 02, 1398 13:20 Asia/Kabul
  • روحانی: جایگاه ایران روز به روز در میان کشوها و ملت‌های جهان ارتقاء پیدا می‌کند

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش آمریکایی‌ها برای انزوای ایران گفت: جایگاه جمهوری اسلامی ایران روز به روز در میان کشوها و ملت‌های جهان ارتقاء پیدا می‌کند.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه پیش از ترک تهران و سفر به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، برای شرکت در هجدهمین اجلاس کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها، با اشاره به یکجانبه‌گرایی آمریکایی‌ها و مداخله آن‌ها در امور کشورهای جهان افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور بسیار مهم و تأثیرگذار در منطقه است و در برابر توطئه‌های دشمنان و بویژه آمریکا، راه خودش را ادامه می‌دهد.
روحانی در تشریح برنامه‌های سفر به جمهوری آذربایجان نیز بر ضرورت حضور فعال‌ ایران در اجلاس‌های منطقه ای و جهانی تاکید کرد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری هجدهمین اجلاس غیرمتعهدها در جمهوری آذربایجان تصریح کرد: روابط ایران با جمهوری آذربایجان به عنوان یک کشور دوست و همسایه اهمیت ویژه‌ای دارد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران علاوه بر سخنرانی در اجلاس غیر متعهدها و تشریح و تبیین مواضع جمهوری اسلامی در مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، دیدارهای جداگانه ای با برخی سران حاضر در اجلاس باکو از جمله «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان خواهد داشت.
هجدهمین نشست سران جنبش غیرمتعهدها روزهای جمعه و شنبه در باکو برگزار می‌شود.
هم اکنون 120 کشور جهان عضو رسمی و 17 کشور نیز عضو ناظر جنبش غیرمتعهدها هستند.

کلیدواژه