عقرب 16, 1398 09:43 Asia/Kabul
  • انهدام یک باند تروریستی وابسته به القاعده در یمن

دولت نجات ملی یمن از انهدام یک باند تروریستی وابسته به گروه تروریستی القاعده در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، وزارت کشور دولت نجات ملی چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد، دستگاه های امنیتی این کشور موفق شده‌اند اعضای خطرناک و جنایتکار این باند تروریستی را در استان "البیضا" مرکز یمن دستگیر کنند.

وزارت کشور یمن خاطرنشان کرد، این باند تروریستی در جنایت های متعددی از جمله ترور "شیخ احمد عبدالقوی صالح الحمیقانی" از شخصیت‌های دینی و سیاسی این کشور دست داشته است.

عربستان سعودی از حامیان اصلی گروه تروریستی القاعده است.

"رو خانا" Ro Khanna عضو مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا اعلام کرد، عربستان، تسلیحات آمریکایی را در اختیار عناصر گروه تروریستی القاعده در یمن قرار می دهد.

همکاری های آمریکا و عربستان در تجهیز تروریست ها در مناطق مختلف از جمله یمن مسبوق به سابقه است. حدود سه سال پیش منابع یمنی اعلام کردند، عربستان سعودی 400 فرد مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش را از طریق کشتی های کوچک از سوریه وارد بندر عدن در جنوب یمن کرده است تا  این افراد به جبهه‌های جنگ در ساحل غربی یمن اعزام شوند.  

عربستان به عنوان مروج تفکر وهابیت و سلفی‎گری، منبع پرورش تروریست و صادر کننده آن به مناطق مختلف جهان است.

ریاض با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

کلیدواژه