جدی 19, 1398 09:28 Asia/Kabul
  • دبیرکل انصارالله یمن: عملیات ایران، آغاز مسیری بزرگ برای پایان دادن به هیمنه آمریکاست

دبیرکل جنبش انصارالله یمن، عملیات موشکی ایران علیه پایگاه های نظامی آمریکا در عراق را آغاز مسیری بزرگ و موفق برای پایان دادن به هیمنه آمریکا در منطقه دانست.

«عبدالملک الحوثی» دبیرکل جنبش انصارالله یمن روز چهارشنبه در سخنرانی به مناسبت «روز شهید» افزود: آمریکا با به شهادت رساندن سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قوانین بین‌ المللی را زیرپا گذاشت و خطوط قرمز را رد کرد.

الحوثی با بیان اینکه ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در برابر جنایت آمریکا ایستادگی کرده است، گفت: آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان اسلام، با توطئه‌های شیطانی به دنبال ضربه زدن به مسلمانان هستند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه بعضی رژیم‌ها در منطقه مزدور آمریکا هستند که برای تحقق منافع آن تلاش می‌کنند اظهار کرد: مقابله با هجمه فراگیر آمریکا و اسرائیل، از بارزترین مصادیق جهاد است.

الحوثی با بیان اینکه آمریکا حق ندارد هیچ عملیات نظامی در عراق انجام دهد، تصریح کرد: انصارالله بر ایستادگی کامل خود در کنار ایران، لبنان، عراق، سوریه، فلسطین و هر کشوری که مورد هجمه آمریکایی قرار گرفته، تأکید می‌کند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن همچنین با انتقاد از حکومت عربستان به دلیل تسلیم شدن در برابر آمریکا، خاطرنشان کرد، رژیم سعودی در حالی رئیس جمهوری آمریکا را تمجید می‌کند که خود آمریکایی‌ها، او را احمق توصیف می‌کنند.

الحوثی خاطرنشان کرد: اگر مداخله آمریکا و مدیریت جنگ یمن به دست کاخ سفید نبود، اتفاقات یمن هم رخ نمی‌داد.

کلیدواژه