حوت 10, 1398 10:12 Asia/Kabul
  • دبیرکل جنبش انصارالله یمن: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت است

دبیرکل جنبش انصار الله یمن، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام و خیانت به امت اسلامی برشمرد

به گزارش ایرنا، "عبدالملک بدرالدین الحوثی" جمعه شب در سخنانی به مناسبت حلول ماه مبارک رجب بر اهمیت بیداری اسلامی و مقابله با توطئه‌های دشمنان تأکید کرد و گفت: اکنون شاهد عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی هستیم، درحالی که این موضوع، حرام شرعی و خیانت به امت اسلامی است.

"بدرالدین الحوثی" با بیان اینکه منافقان امروز در کنار آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده و مواضع خصمانه علیه امت اسلامی در یمن، فلسطین و سایر کشورهای اسلامی اتخاذ می‌کنند تصریح کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهان خواری و ضعف امت اسلامی هستند.

دبیرکل جنبش انصار الله یمن همچنین بر ایستادگی یمنی ها در  مقابل متجاوزان تاکید کرد و گفت:  ارتش و کمیته های مردمی یمن برای دفاع از این کشور اقدام به مدرنیزه کردن صنایع نظامی مورد نیاز کرده اند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کلیدواژه