حمل 25, 1399 08:23 Asia/Kabul
  • ادامه حملات جنگنده های ائتلاف سعودی به یمن؛ 100 حمله در 72 ساعت

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب اعلام کرد، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی طی 72 ساعت گذشته بیش از 100 بار مناطق مختلف این کشور را بمباران کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، "یحیی السریع" خاطرنشان کرد، استان‌های "الجوف" و"مأرب" یمن هدف بیشترین حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی قرار گرفته‌اند.

براساس اعلام سخنگوی نیروهای مسلح یمن به رغم ادعای ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر برقراری آتش‌، نیروهای این ائتلاف نیز طی 72 ساعت گذشته بیش از 12 مرتبه برای حملات زمینی به مناطق مختلف یمن  تلاش کردند.

"ترکی المالکی" سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی بامداد پنجشنبه از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد اما هنوز ساعاتی از اعلام آتش بس نمایشی سعودی‌ها در یمن نگذشته بود که این ائتلاف، آتش‌بس یکجانبه خود را  نقض کرد.

یمنی ها اعلام آتش بس از سوی ائتلاف سعودی را تاکتیک عربستان جهت خرید زمان برای بازسازی قوای خود می دانند.

عربستان با حمایت امارات، آمریکا و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کلیدواژه