ثور 07, 1399 11:50 Asia/Kabul
  • موسوی: گسترش شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در راستای اجرای طرح ننگین معامله قرن است
    موسوی: گسترش شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در راستای اجرای طرح ننگین معامله قرن است

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت:تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در گسترش شهرک سازی و الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ نقض قوانین بین المللی و در راستای اجرای طرح ننگین "معامله قرن" است.

«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز یکشنبه با محکوم کردن تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی تصریح کرد: اینگونه اقدامات غیر قانونی نقض قوانین بین المللی و تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه است و سازمان ملل متحد و دیگر مجامع بین المللی باید در چارچوب وظایف و مسئولیت های خود در مقابله با این تحرکات عمل کنند.
موسوی با اشاره به سوء استفاده رژیم اشغالگر قدس از شرایط جاری ناشی از شیوع کرونا، افزود: مردم مظلوم فلسطین همزمان با کرونا با ویروس هایی چون اشغالگری، محاصره و تحریم در حال مبارزه هستند. 
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران از سازمان ها و مجامع بین المللی و نیز کشورهای جهان خواست تا به کمک مردم فلسطین آمده و اجازه ندهند بار دیگر مردم مظلوم فلسطین از خانه و کاشانه خود آواره شوند. 
 موسوی با تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم  فلسطین است، تاکید کرد: رژیم  صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصلی این سرزمین و برپایی دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس است.
«بنیامین نتانیاهو» و«بنی گانتز» در توافق برای تشکیل کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی اعلام کردند از ماه ژوئن آینده الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را اجرایی خواهند کرد.
این موضوع یکی از بندهای معامله نژادپرستانه قرن است که «دونالد ترامپ»  رئیس جمهوری آمریکا 28 ژانویه 2020 (8 دلو 1398) از آن رونمایی کرد.

کلیدواژه