ثور 08, 1399 08:19 Asia/Kabul
  • افزایش ابتلا به کرونا در کشورهای عربی خلیج فارس

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان، امارات، قطر و کویت همچنان در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه عکاظ، "محمد العبد العالی"، سخنگوی وزارت بهداشت عربستان روز یکشنبه اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲۳ نفر دیگر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند و با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۱۷۵۲۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان از سه مورد فوت ناشی از کرونا طی ساعات گذشته خبر داد و شمار فوتی های ناشی از کرونا در این کشور را ۱۳۹ نفر اعلام کرد.

قطر و امارات نیز به کشورهای دارای بالای 10 هزار مبتلا به کرونا اضافه شدند. 536 مورد جدید ابتلا به کرونا در امارات شناسایی شد و شمار مبتلایان به 10 هزار و 349 نفر رسید. در 24 ساعت گذشته پنج مورد فوت بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در یمن وجود داشت و شمار فوتی ها نیز به 76 نفر رسید. 

در قطر نیز 929 نفر دیگر به کرونا در قطر طی 24 ساعت گذشته مبتلا شده اند و شمار مبتلایان به 10 هزار و 24 نفر افزایش یافت.

وزارت بهداشت کویت نیز از ثبت 183 مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد و شمار کل مبتلایان در این کشور به سه هزار و 75 نفر رسید. یک مورد فوت جدید نیز در کویت گزارش شد و شمار فوتی ها به 20 نفر رسیده است.

مطابق آخرین آمارها در سطح جهانی، تاکنون حدود 3 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد حدود 204 هزار نفر فوت کرده و بیش از 842 هزار نفر نیز بهبود پیدا کرده اند.

کلیدواژه