عقرب 10, 1399 19:45 Asia/Kabul
  • تخریب 129 واحد مسکونی فلسطینیان در قدس اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی
    تخریب 129 واحد مسکونی فلسطینیان در قدس اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی

سازمان آزادی‌بخش فلسطین از رکوردشکنی بی‌سابقه رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مسکونی فلسطینیان ساکن قدس اشغالی در سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر ملی دفاع از سرزمین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) در گزارشی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی تا کنون ۱۲۹ واحد مسکونی در شهر قدس اشغالی را تخریب کرده است.

این گزارش می افزاید، تخریب این تعداد از منازل مسکونی فلسطینیان از سال ۲۰۱۶ که رقم آن ۱۲۳ واحد بود، تا کنون بی‌سابقه بوده است.

همچنین در ادامه این گزارش آمده است، سیاست‌های رژیم صهیونیستی تنها محدود به توسعه‌طلبی و افزایش ساخت‌وسازها در شهرک‌های صهیونیستی قدس و اطراف آن و نیز تلاش برای تغییر چهره این شهر و تمدن آن نیست بلکه به حد تغییرات جمعیتی آن رسیده است.

فعالیت‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در مرکز شهر الخلیل، جنوب کرانه باختری نیز افزایش یافته است؛ مسئولان رژیم صهیونیستی اخیرا نیز با ساخت ۶۰ واحد صهیونیست‌نشین در منطقه سوق الجمله در الخلیل موافقت کردند.

پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 8 دلو 1398 در کاخ سفید از طرح نژادپرستانه معامله قرن با حضور سفرای چند کشور عربی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی رونمایی کرد، جنایت‌های این رژیم علیه فلسطینی‌ها افزایش زیادی داشته است. 

 

کلیدواژه