جدی 23, 1399 09:46 Asia/Kabul
  • حزب‌الله، تروریستی خواندن انصارالله یمن را به‌شدت محکوم کرد
    حزب‌الله، تروریستی خواندن انصارالله یمن را به‌شدت محکوم کرد

جنبش حزب‌الله لبنان ضمن اعلام همبستگی با جنبش انصارالله یمن، اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن این جنبش را به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، جنبش حزب‌الله لبنان، شامگاه دوشنبه، در بیانیه‌ای افزود: «اعلام وزارت خارجه آمریکا در خصوص قصد تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن و سید عبدالملک بدرالدین الحوثی دبیرکل[این جنبش] و برادران مجاهد او، اقدامی جنایتکارانه و هدف آن کاستن روحیه مردم یمن است».

حزب‌الله در ادامه تأکید کرد: «هدف از این اقدامات آمریکا مجازات هر آن کسی است که هیمنه و استبداد آمریکا را رد می‌کند و اشغالگری صهیونیست‌ها علیه فلسطین و ورود به جنبش شوم عادی‌سازی روابط با [رژیم صهیونیستی] را بر نمی‌تابد».

در ادامه این بیانیه آمده است که جنبش حزب‌الله «به‌شدت این گام خصمانه و ظالمانه را محکوم می‌کند و همبستگی خود را با جنبش انصارالله یمن و رهبری شریف و شجاع آن اعلام می‌دارد».

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روزدوشنبه اعلام کرد که این وزارتخانه تصمیم برای قرار دادن نام انصارالله در «سازمان تروریستی خارجی» خود را به کنگره ابلاغ کرده است.

اعلام «پمپئو» وزیر خارجه فعلی آمریکا علیه انصارالله یمن در حالی بود که ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین بدون اشاره به حجم گسترده تسلیحات مرگباری که از کشورش و دیگر دولت‌های متحد واشنگتن (مانند انگلیس و فرانسه) به دست سعودی‌ها و اماراتی‌ها رسیده و بر سر مردم یمن و زیرساخت‌های آن ریخته می‌شود، ایران را به دخالت در این جنگ متهم کرد.

«محمد علی الحوثی» عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن در واکنش به این اقدام واشنگتن، سیاست‌های دولت ترامپ را نشانگر بحران تفکر و یک رفتار محکوم دانست و گفت که یمن نیز حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داند.

 

کلیدواژه