دلو 06, 1399 15:59 Asia/Kabul
  • تظاهرات گسترده در شهر «صعده» در حمایت از انصارالله یمن
    تظاهرات گسترده در شهر «صعده» در حمایت از انصارالله یمن

هزاران نفر از اهالی شهر صعده در شمال یمن در اعتراض به تروریستی نامیدن جنبش انصارالله از سوی آمریکا، به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری به نقل از شبکه خبری المسیره، هزاران نفر از مردم صعده امروز دوشنبه طبق فراخوان قبلی به خیابان‌ها آمدند تا اقدام دولت آمریکا در تروریستی نامیدن جنبش انصارالله و تعدادی از رهبران این جنبش را محکوم کنند.

تجمع کنندگان در صعده در حالی که پلاکاردها و پارچه‌نوشته‌هایی در محکومیت اقدام دولت آمریکا و جنایات ائتلاف سعودی در دست داشتند، جنبش انصارالله را یک گروه مبارز ملی یمن خطاب کردند.

اهالی صعده همچنین در بیانیه‌ای جنگ یمن را در وهله اول تجاوز آمریکایی به این کشور توصیف کرده و اعلام کردند، اولین و مهم‌ترین حامی نظامی و سیاسی ائتلاف سعودی، دولت آمریکاست و این کشور مسئول نسل‌کشی مردم یمن است.

این بیانیه با تأکید بر اینکه تروریستی خواندن انصارالله نشانه شکست آمریکا در یمن است، تاکید کرد اقداماتی که متجاوزان سعودی و آمریکایی انجام می‌دهند، تروریستی و جنایتکارانه است و القاعده و داعش تحت حمایت کشورهای متجاوز در یمن می‌جنگند.

تجمع کنندگان همچنین اعلام کردند، دوره استیلای خارجی بر یمن گذشته و کشورهای متجاوز باید از بازگشت سلطه خود بر یمن نا امید شوند.

امروز قرار است در ۱۵ استان مختلف یمن از جمله در پایتخت، تجمعات مشابه در حمایت از جنبش انصارالله صورت گیرد.

وزارت خزانه‌داری دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین روز کاری خود، جنبش انصارالله یمن را به همراه سه نفر از رهبران آن را وارد لیست تحریم‌های خود کرد. 

کلیدواژه