دلو 17, 1399 09:37 Asia/Kabul
  • حشد الشعبی مخفیگاه های داعش در استان دیاله عراق را موشک باران کرد
    حشد الشعبی مخفیگاه های داعش در استان دیاله عراق را موشک باران کرد

سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی"، پنجشنبه شب مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در استان "دیاله" شرق سوریه را موشک باران کرد.

کانال خبری "صابرین" عراق اعلام کرد،  یگان موشکی تیپ اول "حشد الشعبی" معروف به "بدر السواتر" مخفیگاه‌های تروریست‌های داعش در منطقه "نفط خانه" در استان دیاله را هدف قرار داده است.

براساس اعلام کانال خبری "صابرین"،  در این حمله موشکی، چندین تروریست داعشی به هلاکت رسیده اند.

در همین حال نیروهای حشد الشعبی روز پنجشنبه موفق شدند یک سرکرده داعش را در  استان "الانبار" غرب عراق به هلاکت برسانند.

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (آخرین پایگاه داعش در عراق)  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

"حشد الشعبی" در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی"، مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

کلیدواژه