دلو 27, 1399 10:22 Asia/Kabul
  • واشنگتن: حذف حوثی ها از لیست تروریستی به معنای کاهش فشارها نیست
    واشنگتن: حذف حوثی ها از لیست تروریستی به معنای کاهش فشارها نیست

وزارت خارجه آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه مردم یمن تاکید کرد که حذف انصارالله از لیست تروریستی به معنای کاهش فشارها علیه این کشور نیست.

به گزارش  خبرنگار رادیو دری به نقل از شبکه الجزیره، "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  در نشست خبری خود حملات نیروهای انصارالله یمن به خاک عربستان سعودی را محکوم و تاکید کرد که واشنگتن از این حملات ناخرسند است.

«ند پرایس» افزود: اگر «حوثی‌ها» تصور می‌کنند که حذف آنها از لیست تروریستی باعث کاهش فشار بر آنها می‌شود اشتباه می‌کنند. 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد که برای حل بحران یمن، دیپلماسی در اولویت است و گزینه نظامی راهی برای پایان دادن به جنگ نیست. 

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه (24 دلو) اعلام کرد که این کشور سه‌ شنبه آینده به طور کامل اسم جنبش انصارالله یمن را از لیست سیاه خود خارج خواهد کرد.

دولت سابق آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» در واپسین روزهای حضور خود در کاخ سفید در راستای خواسته‌های امارات و عربستان سعودی، برخی از رهبران انصارالله را در لیست تروریستی قرار داد.

عربستان با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از  ماه حوت 1393 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور  کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از هفده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

کلیدواژه