حوت 11, 1399 16:45 Asia/Kabul
  • یمن: سازمان ملل به وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان عمل کند
    یمن: سازمان ملل به وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان عمل کند

سخنگوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن گفت، سازمان ملل باید با فشار به کشورهای متجاوز به یمن، در راستای حفظ جان غیر نظامیان اقدام کند.

به گزارش خبرنگار رادیو دری، «نجیب القباطی» سخنگوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن امروز دوشنبه با اشاره به حمله روز شنبه ائتلاف سعودی به یک خانه مسکونی در منطقه «الحوک» استان «الحدیده» وکشته شدن  پنج تن از اعضای یک خانواده گفت: هدف قرار دادن محله‌های مسکونی نشانه‌ای از اصرار ائتلاف سعودی و مزدوران برای قتل غیرنظامیان و نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشری در سایه سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل است.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن تصریح کرد: ائتلاف سعودی همزمان مانع ورود فراورده‌های نفتی به یمن می‌شود که موجب توقف ارائه خدمات پزشکی در برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شود.

وزارت بهداشت یمن پیش از این اعلام کرد، کشورهای متجاوز که به محاصره یمن ادامه می دهند و مانع ورود تجهیزات و نیازهای پزشکی مردم یمن می شوند‏، مسوول وضعیت دشوار بخش بهداشت و درمان یمن هستند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

کلیدواژه