حوت 18, 1399 08:58 Asia/Kabul
  • انصارالله یمن خبر دیدار مستقیم با هیأت آمریکایی را رد کرد
    انصارالله یمن خبر دیدار مستقیم با هیأت آمریکایی را رد کرد

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب در واکنش به اخباری مبنی بر دیدار نمایندگان این گروه با طرف آمریکایی در مسقط عمان ضمن بیان این که این دیدار مستقیم نبوده تأکید کرد که فضای این نشست نیز مثبت نبوده است.

به گزارش رادیودری، "محمد البخیتی" به المیادین  درخصوص این دیدار افزود که این دیدار از طریق طرف ثالث و با میانجی‌گری طرف عمانی انجام گرفته است.

وی فضای این دیدار را منفی ارزیابی کرد و دلیل آن را درخواست آمریکایی‌ها در پایان یافتن یکطرفه جنگ دانست و انصارالله آن را نپذیرفت.

البخیتی در بخش دیگری از سخنانش به توانمندی ارتش یمن در ساخت انواع جنگ افزار و بومی سازی تسلیحات اشاره کرد و گفت: ما قادر به ساخت انواع سلاح‌ها از تفنگ گرفته تا پهپاد هستیم.

این عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله به آخرین تحولات استان مأرب اشاره کرد و آن را در روند جنگ و درگیری‌های میدانی تعیین کننده دانست.

خبرگزاری رویترز هفته گذشته گزارش داد، مقامات آمریکایی و مسؤولان دولت نجات ملی یمن در مسقط عمان دیدار کرده‌اند.

براساس این گزارش، مسؤولان آمریکایی از مقام‌های دولت صنعا خواسته‌اند عملیات آزادسازی مأرب را متوقف و دولت نجات ملی نیز با عربستان گفت وگو کند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از اوایل فوریه به منظور آزادسازی استان نفت خیز و استراتژیک مارب که آخرین سنگر نیروهای دولت مستعفی و فراری یمن با حمایت ائتلاف تحت سرکردگی عربستان در شمال این کشور به شمار می‌آید، پیشروی کرده و موفق به بازپس‌گیری مناطق مهم و راهبردی شدند.

کلیدواژه