حوت 18, 1399 17:19 Asia/Kabul
  • گزارش انصارالله از جزییات فعالیت القاعده در استان مارب یمن
    گزارش انصارالله از جزییات فعالیت القاعده در استان مارب یمن

نیروهای امنیتی انصارالله یمن گزارشی از فعالیت اعضا و سران سازمان تروریستی «القاعده» در استان مارب منتشر کردند که در آن موقعیت مکان‌هایی چون انبارهای تسلیحاتی، اردوگاههای آموزشی و راههای مخفیانه آنها برای ارتباط با مزدوران سعودی را نشان می‌دهد.

به گزارش رادیو دری، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی انصارالله روزدوشنبه اعلام کردند، سازمان القاعده در مارب به سرکردگی شخصی به نام «سمیر ریان» معروف به «معز الحضرمی» و نیز فردی به نام «اکرم حسین حسن القلیسی» معروف به «اویس الصنعانی» که مسئولیت نظامی القاعده را بر عهده دارد ، فعالیت می کند.

 در این گزارش همچنین نام ۱۰۰ نفر از سران و اعضای شاخه القاعده در مارب فاش شده است که با هویت جعلی به خدمت این سازمان درآمده اند.

طبق گزارش نیروهای امنیتی انصارالله، عناصر القاعده که در کنار مزدوران دولت مستعفی «عبدربه منصورهادی» در دو جبهه «العبدیه» و «جبل مراد» می‌جنگند، در پایگاه «شعب علی» که در جبهه «جبل مراد» مستقر است، پذیرفته می‌شوند و  از پایگاه منطقه «حریب» برای برگزاری دوره‌های تبلیغ افکار و عقاید خود استفاده می‌کنند.

القاعده همچنین در دو منطقه‌ «الخشعه» و «العرق» دو مزرعه را در اختیار دارد که عناصر این سازمان در آن سکونت دارند و خانه های برخی از این عناصر در مناطق «الخثله الفقراء»، «العرق»، «الروضة»، «الحدد» و «کرا» به عنوان محل ذخیره سلاح در نظر گرفته شده است.

پیش از این، «عبدالوهاب المحبشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن، آمریکا را به تلاش برای تبدیل کردن جنوب یمن به جولانگاهی برای تروریست های داعش و القاعده متهم کرد.

کلیدواژه