حوت 23, 1399 10:53 Asia/Kabul
  • انصارالله یمن : اعتماد به آمریکا بوسیله اقدامات و نه کلمات ایجاد می شود
    انصارالله یمن : اعتماد به آمریکا بوسیله اقدامات و نه کلمات ایجاد می شود

رئیس شورای عالی انقلاب یمن تاکید کرد، اعتماد به دولت جدید آمریکا بوسیله اقداماتی که اتخاذ می‌کند حاصل می‌شود نه کلماتی که می‌گوید.

«محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب یمن روز جمعه در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان گفت، این جنبش تمایل دارد به میز مذاکره بیاید، اما نخست خواستار آن است که شاهد اقدام بیشتری از سوی دولت آمریکا باشد.

این مقام جنبش انصارالله تاکید کرد، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا  شریکی در دولت "باراک اوباما" رئیس جمهور اسبق آمریکا بوده و در آن زمان، ‌آنها اعلام کردند به ائتلاف علیه کشور یمن می‌پیوندند و به ائتلاف برای ادامه کشتار در کشورمان چراغ سبز نشان داده و با آن موافقت کردند.

محمد علی الحوثی گفت: اعتماد باید با تصمیم‌گیری حاصل شود ولی تا کنون ما شاهد هیچگونه تصمیمات قاطعی نبوده‌ایم.

پیشروی اخیر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب به منظور ریشه کنی تروریسم از این منطقه راهبردی در یمن و به موازات آن تشدید پاسخ پهپادی و موشکی نیروهای یمنی به اهداف ائتلاف متجاوز در خاک عربستان سعودی، با غافلگیری طرف‌های آمریکایی و اروپایی و حامیان آشکار و پنهان شش سال تجاوز به یمن همراه بوده است.

دولت نجات ملی یمن بر لزوم رفع محاصره و توقف حملات ائتلاف سعودی علیه یمن قبل از ورود به هر گونه مذاکره‌ای برای توقف جنگ تاکید دارد.

از سوی دیگر کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا و آمریکا در بیانیه‌ای از ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خواستند عملیات آزادسازی «مأرب» را متوقف کنند.

کلیدواژه