حمل 05, 1400 12:32 Asia/Kabul
  • انتشار فیلم سرنگونی پهپاد آمریکایی در استان مأرب یمن
    انتشار فیلم سرنگونی پهپاد آمریکایی در استان مأرب یمن

ارتش یمن بنا به وعده‌ای که داده بود، دیروز چهارشنبه تصاویر انهدام پهپاد آمریکایی متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی در استان مأرب یمن را منتشر کرد.

به گزارش رادیو دری، ارتش یمن با انتشار لحظه اصابت موشک زمین به هوای این کشور به این پهپاد، تصریح کرد، پهپاد مذکور حین انجام عملیات هدف قرار گرفته است.

"یحیی السریع"، سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز سه‌شنبه از انهدام یک فروند پیشرفته آمریکایی از نوع "ام کیو 9" MQ-9 متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی  در آسمان استان مأرب خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار داشت، این پهپاد با یک سلاح جدید که هنوز از آن رو نمایی نشده، منهدم شده است.

ارتش و کمیته های مردمی یمن  از زمان آغاز تهاجم ائتلاف سعودی به یمن تاکنون  ده‎ها پهپاد جاسوسی عربستان و متحدانش را سرنگون کرده‌ است.

قدرت دفاعی ارتش و کمیته های مردمی یمن با وجود محاصره همه جانبه این کشور توسط رژیم سعودی روز به روز در حال افزایش است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از هفده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کلیدواژه