حمل 21, 1400 08:39 Asia/Kabul
  • بمباران شدید استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی
    بمباران شدید استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی

همزمان با پیشروی‌ های گسترده نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان "مارب" مرکز یمن، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی مناطقی در این استان را به شدت بمباران کردند.

شبکه المسیره یمن جمعه شب اعلام کرد، جنگنده‌های سعودی همزمان با پیشروی نیروهای مقاومت در جبهه مأرب، مناطق غربی  شهر مارب را به شدت بمباران کرده اند.

نیروهای مقاومت یمن در هفته های اخیر در جریان نبرد مأرب دستاوردهای میدانی بزرگی را محقق ساخته‌اند.

در حال حاضر ائتلاف متجاوز سعودی به دلیل عملیات‌ برق آسای نیروهای یمنی در جبهه مأرب، با فشار گسترده‌ای مواجه شده است.

مرحله جدید عملیات آزادسازی استان راهبردی و نفت‌خیز مأرب بیش از 2 ماه است که آغاز شده و نیروهای یمنی خود را به نزدیکی شهر مأرب رسانده‌اند.

وزارت خارجه یمن اخیرا در بیانیه‌ای تاکید کرد،  جبهه مأرب، طی سال‌های گذشته، محل تاخت و تاز نیروهای بیگانه و گروه های تروریستی بوده و ائتلاف سعودی به طور ویژه جبهه مأرب را ایجاد کرده است تا محلی برای نقطه آغاز تمام عملیات‌ها و تهاجم‌های نظامی باشد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015(حوت 1393) اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

کلیدواژه