ثور 12, 1400 08:26 Asia/Kabul
  • تداوم بمباران استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی
    تداوم بمباران استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی

جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی شنبه شب دوباره  مناطقی در استان مأرب را بمباران کردند.

شبکه المسیره یمن اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، دستکم 25 بار شهر مارب و چندین منطقه دیگر در استان مأرب را هدف قرار داده اند.

هنوز از خسارات و تلفات احتمالی این حملات گزارشی منتشر نشده است.

ائتلاف متجاوز سعودی در پی شکست میدانی نیروهایش در استان مأرب یمن، در این روزها این استان را بیش از گذشته هدف حملات هوایی خود قرار می دهد.

مرحله جدید عملیات آزادسازی استان راهبردی و نفت‌خیز مأرب بیش از 3 ماه است که آغاز شده و نیروهای یمنی خود را به نزدیکی شهر مأرب رسانده‌اند.

وزارت خارجه یمن اخیرا در بیانیه‌ای تاکید کرد،  جبهه مأرب، طی سال‌های گذشته، محل تاخت و تاز نیروهای بیگانه و گروه های تروریستی بوده و ائتلاف سعودی به طور ویژه جبهه مأرب را ایجاد کرده است تا محلی برای نقطه آغاز تمام عملیات‌ها و تهاجم‌های نظامی باشد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

 

کلیدواژه