ثور 15, 1400 07:12 Asia/Kabul
  • مقاومت فلسطین: روز قدس انتفاضه علیه صهیونیست‌ها باشد
    مقاومت فلسطین: روز قدس انتفاضه علیه صهیونیست‌ها باشد

گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کردند که روز جهانی قدس امسال باید روز انقلاب و انتفاضه علیه صهیونیست‌ها باشد.

به گزارش رادیودری، در بیانیه روز سه شنبه گروه‌های مقاومت فلسطین در آستانه روز جهانی قدس آمده است: از فلسطینی‌ها در کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ می‌خواهیم که فلسطینی‌های ساکن محله شیخ جرّاح در قدس را حمایت کنند و همچنین به دشمن صهیونیستی درباره عواقب هرگونه حماقت در این محله هشدار می‌دهیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین تأکید کردند، نبرد ما با رژیم اشغالگر در قدس نبرد بر سر هویت و موجودیت بوده و قدس مسأله اصلی امت اسلام، محور نبرد با رژیم اشغالگر صهیونیستی و پایتخت ابدی فلسطین است و رژیم اشغالگر جایی در سرزمین فلسطین ندارد.

این بیانیه می‌افزاید: مقاومت مسلحانه بهترین و کوتاه‌ترین راه برای آزادی فلسطین و مقابله با طرح‌هایی است که دنبال نابودی آرمان  فلسطین هستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین همچنین بر لزوم تحقق وحدت ملی، سازماندهی وضعیت داخلی و احترام به اراده ملت با برگزاری انتخابات تأکید کرده و افزوده است: تأکید می‌کنیم انتخابات باید اول در  قدس برگزار شود و هرگونه تعللی در برگزاری انتخابات را محکوم می‌کنیم.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بامداد جمعه به طور رسمی به تعویق افتادن انتخابات در سرزمین‌های فلسطینی را اعلام کرد و گفت: برگزاری انتخابات منوط به امکان مشارکت قدس اشغالی در این انتخابات است.

کلیدواژه